6 / 10
از 13 کاربر
...

آموزش نصب آنتن مرکزی به زبان ساده

 در این مقاله تلاش شده تا حداقل اطلاعات برای نصب یک آنتن مرکزی به زبانی ساده و قابل فهم برای همه ارائه شود.

 

:: آنتن (گیرنده سیگنال) ::

در ایران سیگنالهای آنالوگ و دیجیتال بر روی دو باند UHF و VHF ارسال میشوند . در شهر تهران سیگنالهای آنالوگ و دیجیتال بر روی باند UHF ارسال میشوند از این رو استفاده از یک آنتن UHF نیاز ما برای راه اندازی یک سیستم آنتن مرکزی را برطرف میکند اما در شهر های دیگر سیگنالهای آنالوگ بر روی دو باند UHF و VHF و سیگنالهای دیجیتال بر روی باند UHF ارسال میگردد و برای راه اندازی یک سیستم آنتن مرکزی در این شهرها باید از یک آنتن مستقل برای باند UHF و یک آنتن مستقل برای باند VHF استفاده شود (استفاده از یک دکل مشترک برای نصب آنتن ها ایرادی ندارد).

نکته مهم : با توجه به اینکه ایستگاههای ارسال کننده امواج UHF و VHF در یک مکان قرار ندارند استفاده از آنتن های به اصطلاح دو قلو صحیح نمیباشد و برای راه اندازی یک سیستم آنتن مرکزی استاندارد باید از آنتن های مستقل استفاده نمود تا این امکان وجود داشته باشد هر آنتن را در جهت مناسب ( رو به ایستگاه فرستنده) تنظیم نمود.

خبر : طبق اعلام سازمان صدا و سیما تا پایان سال 1393 تمام فرستنده های آنالوگ در شهرهای بزرگ خاموش میشوند و دریافت سیگنالهای تلویزیونی فقط بر روی باند UHF و به صورت دیجیتال و با استفاده از مبدلهای دیجیتال امکانپذیر میباشد از این رو با اجرای این طرح در شهرهای مورد نظر برای راه اندازی یک سیستم آنتن مرکزی استفاده از یک آنتن UHF کافی میباشد.

 

:: آمپلی فایر (تقویت کننده سیگنال) ::

سیگنالهای دریافتی از طریق آنتن به آمپلی فایر منتقل میشود تا تقویت شوند . آنتن UHF به ورودی UHF آمپلی فایر و آنتن VHF به ورودی VHF آمپلی فایر متصل میشوند. آمپلی فایر باید در نزدیکترین فاصله از آنتن و در فضای پوشیده و دور از نفوذ آب نصب شود. آمپلی فایرها دارای قدرتهای مختلف میباشند که با المانهای گین (Gain) و بهره خروجی (Output Level) مشخص میشوند. انتخاب آمپلی فایر با قدرت مناسب به تعداد انشعابها و طول کابلها بستگی دارد هر چه تعداد انشعابها و طول کابلها بیشتر باشد باید از آمپلی فایری با قدرت بیشتر استفاده نمود.

 

:: انشعاب دهنده ها (پخش کننده سیگنال) ::

انشعاب دهنده ها در یک سیستم آنتن مرکزی به دو گونه عبوری (تپ آف) و تقسیم کننده (اسپلیتر) وجود دارند که توصیه میشود از انشعاب دهنده های عبوری تا حد امکان استفاده نشود زیرا استفاده از این نوع انشعاب دهنده ها نیاز به محاسبات پیچیده و دقیقی دارد و در نهایت تقسیم سیگنال به صورت مساوی بین تمام بخش ها به خوبی انجام نمیگیرد.

انشعاب دهنده های تقسیم کننده به صورت استاندار و عرف بازار در هفت رنج وجود دارند :

2 راه --- 1 به 2 --- 1 ورودی و 2 انشعاب مساوی خروجی --- 2Way

3 راه --- 1 به 3 --- 1 ورودی و 3 انشعاب مساوی خروجی --- 3Way

4 راه --- 1 به 4 --- 1 ورودی و 4 انشعاب مساوی خروجی --- 4Way

6 راه --- 1 به 6 --- 1 ورودی و 6 انشعاب مساوی خروجی --- 6Way

8 راه --- 1 به 8 --- 1 ورودی و 8 انشعاب مساوی خروجی --- 8Way

12 راه --- 1 به 12 --- 1 ورودی و 12 انشعاب مساوی خروجی --- 12Way

16 راه --- 1 به 16 --- 1 ورودی و 16 انشعاب مساوی خروجی --- 16Way

انتخاب انشعاب دهنده ها در یک سیستم آنتن مرکزی به چگونگی کابل کشی ساختمان بستگی دارد. برای درک بهتر این مساله به مثالهای زیر دقت کنید.

مثال اول : در یک ساختمان که دارای 8 واحد میباشد و از هر واحد یک کابل مستقل تا پشت بام کشیده شده است استفاده از یک اسپلیتر 8 راه بعد از آمپلی فایر کافی است. هشت کابلی که از واحد ها آمده به خروجی اسپلیتر وصل میشوند.

     
 مثال دوم : در یک ساختمان که دارای 24 واحد میباشد و از هر واحد یک کابل مستقل تا پشت بام کشیده شده است باید از ترکیب اسپلیتر های 6راه و 4 راه استفاده نمود. دو حالت پیش می آید در حالت اول خروجی آمپلی فایر به یک اسپلیتر 6 راه متصل میشود و خروجی های اسپلیتر 6 راه به ورودی شش عدد اسپلیتر 4 راه وصل میشوند و 24 عدد کابل به 24 خروجی اسپلیترهای 4 راه وصل میشوند. در حالت دوم جای اسپلیتر 6 راه و 4 راه عوض میشوند و باید از یک اسپلیتر 4 راه و چهار اسپلیتر 6 راه استفاده نمود.

 مثال سوم : در یک ساختمان که دارای 16 واحد در 4 طبقه 4 واحدی میباشد و از هر واحد یک کابل به جعبه مستقر در هر طبقه کشیده شده است باید از یک اسپلیتر 4 راه بعد از آمپلی فایر و چهار اسپلیتر 4 راه در جعبه های مستقر در هر طبقه استفاده نمود و کابلهای کشیده شده از هر واحد در هر طبقه را به خروجی اسپلیتر 4 راه واقع در جعبه مستقر در هر طبقه متصل کرد.
     

بازدیدکنندگان گرامی ، سایت تخصصی آنتن مرکزی توسط شرکت زانوگه برای آشنایی شما دوستان با تجهیزاتآنتن مرکزی آنالوگ از قبیل آنتن ، آمپلی فایر آنتن مرکزی ، اسپلیتر ، تپاف و تجهیزات مرتبط با تجهیزات آنتن مرکزی و همچنین آموزش نصب آنتن مرکزی راه اندازی شده است و شما میتوانید با مراجعه به بخشهای مختلف این سایت از مطالب گوناگون آن استفاده نمایید . در کنار ارائه این مطالب شما با مرکز فروش آنتن مرکزی و تجهیزات مرتبط با آن در ارتباط خواهید بود . بسیار خوشحال خواهیم شد تا نظرات خود را در مورد مطالب ارائه شده در این سایت به ما منتقل کنید . با سپاس فراوان 

تهیه و تنظیم :

REZA H : ارسال سیگنالهای آنتن مرکزی وماهواره بر ...
13 7
سلام ایا امکان ارسال سیگنالهای آنتن مرکزی وماهواره بر روی یک سیم وجود دارد آیا راه حلی برا این که فقط با یک سیم هر دو را باهم ساپورت کند وجود دارد با تشکر
مدیریت : پاسخ
23 4
برای استفاده یک کابل هم برای ماهواره و هم برای آنتن تلویزیون احتیاج به قطعه ای به نام کمباینر /دیوایدر است. یک عدد از این قطعه که شبیه به اسپلیتر 2 راه است در پشت بام قرار می گیرد . سپس قطعه دومی در کنار تلویزیون قرار می گیرد.
rasool 13 : ماهواره آنتن
7 4
با سلام خسته نباشید.بنده همکار هستم.از کجا میتونم نحوه اینکه با یک کابل هم آنتن و هم ماهواره رو داشته باشیم رو دقیق یاد بگیرم؟ یعنی باید مولتی سوییچ استفاده کنیم ؟ انتهای سیم که داخل واحد هست تکلیفش چی میشه؟ ممنون میشم توضیح کامل بدید
مدیریت : پاسخ
11 4
برای استفاده یک کابل هم برای ماهواره و هم برای آنتن تلویزیون احتیاج به قطعه ای به نام کمباینر /دیوایدر است. یک عدد از این قطعه که شبیه به اسپلیتر 2 راه است در پشت بام قرار می گیرد . سپس قطعه دومی در کنار تلویزیون قرار می گیرد.
اکبر : تشکر
8 2
ممنون از اطلاعات خوبتون کارمو راه انداخت
majid : برج
2 1
با سلام آمپلی فایرهای شما چند دسی بل هستند و نهایتا برای چند واحدی جواب می دهند؟ اگر ساختمانی با 60 واحد داشته باشیم باز هم باید کابلها را تا پشت بام برد؟ افتی که از کابل حاصل می شود چگونه برطرف می کنید؟
مدیریت : پاسخ
7 5
با سلام - مشخصات آمپلی فایرهای زانوگه را در بخش محصولات به تفکیک میتوانید ببینید - آمپلی فایرهای زانوگه با دو گین 20 و 30 دسی بل تولید میشوند و در بهترین شرایط در یک ساختمان ایده آل از نظر نزدیکی به فرستنده و کیفیت کابل کشی تا 40 واحد تک پریز جوابگو است - در ساختمانی با 60 واحد باید کابلهای هر واحد به جعبه مستقر در هر طبقه کشیده شود و از هر طبقه یک کابل به پشت بام کشیده شود
یوسف : انتن مرکزی
2 3
باسلام میخوام برای یک مجتمع تجاری انتن مرکزی نصب کنم که 4 طبقه داره وهر طبقه 40 تا پریز داره.. با یه امپلی فایر میتونم جواب بگیرم ممنون میشم راهنمییم کنید
مدیریت : پاسخ
8 4
با سلام - آمپلی فایری که به تنهایی توانایی تغذیه این تعداد گیرنده را داشته باشد وجود ندارد - شما باید از ترکیب چند آمپلی فایر استفاده کنید - راهکار : یک آمپلی فایر 3021 بعد از آنتن - بعد از آمپلی فایر یک اسپلیتر 4 راه - برای هر طبقه یک کابل ارسال شود - در هر طبقه یک اسپلیتر 2 راه - هر طبقه به دو بخش تقسیم شود و در هر بخش یک آمپلی فایر 3011 لاین استفاده کنید - با این روش هر 20 گیرنده توسط یک آمپلی فایر 30 دی بی تغذیه میشود که خیلی ایده آل است.
مجید : آنتن مرکزی جواب آقا یوسف عزیز
14 5
با سلام به نظر من آقا یوسف برای همچین مجتمعی بهتره از آمپلی فایر خارجی استفاده کنید با قدرت 40dB و خروجی 112dB چون اگر آنتن شما در موقعیت تقریبا خوبی باشد 70dB دارید با 40dB آمپلی فایر می شود 110dB بعد از یک تاپ اف چهار راه استفاده کنید با افت 20dB چون اگر افت نداشته باشید نمی توانید آمپلی فایر لاین استفاده کنید استفاده دو آمپلی فایر پشت هم باعت تداخل فرکانس می شود و کیفیت تصویر در آنالوگ را از دست می دهید . در دیجیتال هم زیاد بودن فرکانس باعث می شود که اصلا دیگر تصویر دریافت نشود. بعد از تاپ اف چهار راه که ترجیحا در طبقه وسط یعنی دوم کار می شود در هر طبقه یک آمپلی فایر لاین 30dB خارجی کار کنید که خروجی آن 106dB باشد بعد از خروجی لاین به یک اسپلیتر 6 راه که در همان طبقه کار کرده اید بدهید و خروجی های 6 راه را به پنج تا اسپلیتر هشت راه بدهید که میشود همان 40 واحد. گذاشتن آمپلی فایر 30dB بعد از تاپ اف با افت 20dB برای این است که گین شما تنظیم شود پس محاسبه ما شد 110dB که با افت تاپ اف شد 90=20-110 هر اسپلیتر 6 راه تقریبا 11dB افت دارد و هر هشت راه 12dB که جمعا می شود 23dB این افت از 106dB خروجی لاین که کسر شود می شود 83dB چون از اسپلیترها تا واحد مسافت کابل داریم که احتمالا از کابل ایرانی هم استفاده کرده اید حداقل 8dB افت دارید پس ما در داخل هر مغازه 75dB داریم که استاندارد ترین مقدار dB می باشد. امیدوارم ما را از دعای خیر خود محروم نکنید.
عباس : چک کردن
3 2
سلام سیگنال خروجی اسپیلیتر چه ویزگی دارد چطور میتوان خروجی. را چک کرد و صحت ان مطین شد
مدیریت : پاسخ
4 1
برای اطمینان از سلامت یک اسپلیتر شما میتوانید به ورودی آن یک سیگنال نسبتا قوی بدید و خروجی رو به گیرنده وصل کنید و یا راه تخصصی اینه که از سیگنال ژنراتور و دی بی متر استفاده کنید
جعفر : آنتن مرکزی
5 1
باسلام آیا امکان داره اسپلیترها بسوزه اگه ممکنه دلیلش چیه
مدیریت : پاسخ
7 1
سلام - در یک سیستم آنتن مرکزی احتمال سوختن اسپلیتر تقریبا صفر است - برای تست یک اسپلیتر آنتن را به ورودی اسپلیتر بزنید و از خروجی اسپلیتر به گیرنده وصل کنید البته با کابلهایی با متراژ زیر دو متر . اگر تصویری مشاهده کردید هر چند بی کیفیت نشان دهنده سلامت اسپلیتر است.
حسین صادقی : انتن مرکزی
4 2
نظر شما چیست ؟سلام.انتنی را در16واحد نصب کردم بعداز2هفته کامل قطع شده عیبشونمیفهمم
مدیریت : پاسخ
8 2
سلام- احتمالات زیادی برای این مشکل وجود دارد - شما باید از ابتدای خط شروع کنید به تست تجهیزات و اتصالات و کابلها - از آنتن شروع کنید و بعد آمپلی فایر - مطمئن شوید برق به آمپلی فایر میرسد یا خیر و اگر آمپلی فایر شما دارای کنترل گین ورودی است تنظیمات آن تغییری نکرده باشد - و همچنین تمام اتصالات و کابلها را دوباره بررسی کنید
نوروزی : آنتن مرکزی 90 واحدی
2 0
با سلام و احترام برای یک برج 15 طبقه 90 واحدی که همه کابلها به پشت بام رفته چه روش و سیستمی پیشنهاد میکنید با تشکر البته دارای آنتن مرکزی ماهواره نیز هستند
مدیریت : پاسخ
6 1
سلام - اگر قصد نصب سیستم ماهواره مرکزی را دارید باید توجه داشته باشید که بر روی سیستم ماهواره مرکزی امکان اضافه کردن آنتن مرکزی نیز وجود دارد. با اضافه کردن آنتن و آمپلی فایر آنتن مرکزی به تجهیزات ماهواره مرکزی میتوانید از ماهواره مرکزی و آنتن مرکزی همزمان استفاده نمایید.
جواد : مشکل سیگنال
3 0
با سلام تو ساختمان 42 واحدی برای استفاده از ماهواره سیستم مرکزی نصب شده است تنها یکی از واحدها با فاصله بیست متری سیم مشکل دریافت سیگنال داره وسیگنال قطع ووصل میشه همین واحد با همین سیم زمانی که از سیستم انتن اختصاصی وانفرادی استفاده میکنه مشکلی نداره مشکل چی میتونه باشه؟
مدیریت : پاسخ
8 1
سلام- اگر در سیستم از تقویت کننده استفاده نکرده اید باید بدانید که برای یک ساختمان با 42 واحد استفاده از یک تقویت کننده الزامی است در وضعیت فعلی به احتمال قوی کیفیت سیگنال در بقیه واحد ها هم لب مرز میباشد و در آب و هوای نا مساعد دچار مشکل میشوند.
حسین : مشکل سیگنال
5 2
نظر شما چیست ؟سلام انتن مرکزی نصب کردم ولی 10 شبکه بیشتر نمیگیرد مشکل از کجاس،?
مدیریت : پاسخ
5 1
سلام - شما یک مشکل دارید و آن این است که قدرت سیگنال به اندازه کافی نیست ولی دلایل این مشکل زیاد است - آنتن و جهت آن - آمپلی فایر - تقسیم کننده ها و نوع چینش آن - لطفا با آقای نصیری مسئول فنی شرکت تماس بگیرید تا راهنمایی کنند.
حمید : نحوه کابل کشی
2 0
سلام .درنحوه کابل کشی هر واحد باید همه پریز ها ی یک واحدرا به هم وصل کنیم یااگر به صورت جدا از هم به پشت بام برسند؛ مشکلی در نصب انتن مرکزی پیش میاد؟
مدیریت : پاسخ
5 0
سلام - در کابل کشی برای آنتن مرکزی استفاده از حداقل متراژ کابل کشی مناسب است . بهترین روش برای ساختمانهایی که در هر طبقه یک واحد دارند این است که تمام پریز ها به صورت پشت به پشت و پشت سر هم به هم وصل شوند و از پریز آخر به پشت بام یک رشته کابل ارسال شود.
مرادی : راهنمایی
2 0
سلام برای یه بلوک 56 واحدی با 7 طبقه و هر طبقه 8 واحد چه راهکارهایی پیشنهاد می شود؟ ممنون می شم اگه کمکم کنین
مدیریت : پاسخ
4 0
سلام - شما از هر واحد یک رشته کابل تا جعبه مستقر در هر طبقه بکشید و از هر طبقه یک رشته کابل به جعبه مستقر در اطاقک پشت بام بکشید - در جعبه پشت بام از یک اسپلیتر یک به هشت و در هر جعبه مستقر در طبقات یک اسپلیتر یک به هشت استفاده کنید
باقر : راهنمایی
2 1
با سلام.یه ساختمان 12 طبقه و هر طبقه 6 واحد چه سیستم آنتن مرکزی و با چه قدرت آمپلی فایر پیشنهاد می کنید؟اگه امکانش هست ترکیب آمپلی فایر ها را هم پیشنهاد بدهید.با تشکر
مدیریت : پاسخ
5 0
سلام - برای هر 4 طبقه از یک آمپلی فایر 3011 استفاده کنید یا از یک آمپلی فایر 45 دی بی تله وز استفاده کنید.
محمد : کمک
1 0
با سلام یه ساختمان مسکونی 3 طبقه داریم در هر طبقه 6 پریز آنتن کار گذاشته شده (شامل اتاقها و حال پذیرایی) و برای هر طبقه یک کابل مستقل تا پشت بام کشیده شده است چه نوع آنتن مرکزی باید کار گذاشته شود تا فقط کانالهای دیجیتال نمایش داده شود لطفا جواب را به ایمیلم بفرستید با تشکر
مدیریت : پاسخ
4 0
سلام - لطفا با بخش فروش ( 02634497138 ) تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند
ناشناس : آنالوگ
4 1
سلام خسته نباشید من سیم آنتن را به تقویت وصل کردم و سیم دیگر را از تقویت به تلوزیون متصل کردم اما صفحه نمایش تلوزیون بهبود پیدا نکرد خواهش میکنم اگه میشه تا جایی که میتونین راهنمایی کنین مرسی ممنون
مدیریت : پاسخ
4 1
سلام-شما باید از ابتدا خط (آنتن) تجهیزات خود را بررسی کنید - اول اینکه یک آنتن مناسب برای UHF و یک آنتن مناسب برای VHF داشته باشید و در جهت درست به سمت فرستنده قرار گرفته باشد . اگر در تهران هستید و یا فقط قصد دریافت تصاویر دیجیتال را دارید آنتن UHF کافیست . مرحله دوم تقویت سیگنال دریافتی بوسیله تقویت کننده است باید به ورودی ها و خروجی ها دقت داشته باشید .آنتن UHF را به ورودی UHF و آنتن VHF را به ورودی VHF تقویت کننده وصل کنید و از خروجی به سمت تقسیم ها و تلویزیون ارسال کنید . نکته : تقویت کننده باید نزدیک آنتن ها باشد حداکثر در فاصله 6 متری هم باشند. نکته بعد قدرت تقویت تقویت کننده شماست اگر سیگنالهای دریافتی را بیش از اندازه تقویت کنید تصویر بد دارید و یا اصلا تصویری ندارید و اصطلاحا به حد اشباع رسیده اند. بعضی از تقویت کننده ها بر روی خود تضعیف کننده ای دارند که با چرخاندن آن به تصویر مناسب میرسید. به نظر میرسد مشکل شما بیشتر مربوط به آنتن و جهت نا مناسب آن است.
مهدی : ماهواره مرکزی با پیش بینی قابلیت استفاه ...
1 1
سلام خسته نباشید برای یک مجتمع 29 واحدی (7 طبقه 4 واحدی + یک واحد مجزا ) با 18 پریز در هر طبقه و 5 پریز در واحد مجزا چه سیستمی رو پیشنهاد میدید که هم اصولی باشه و هم مقرون بصرفه اگر ممکنه در مورد نحوه سیم کشی هم توضیح بدید ممنون
مدیریت : پاسخ
3 1
سلام لطفا با بخش فنی تماس بگیرید - 02634497138
مسعود : مقاومت 75 اهمی
1 0
با سلام.میخواستم بپرسم اگه از یک اسپلیتر 4راه ،سه خروجی بگیریم.آنوقت برای پورت چهارم آن باید از یک مقاومت 75اهمی استفاده کنیم.یا مشکلی نیست که این پورت خالی را همانطور بگذاریم
مدیریت : پاسخ
6 0
سلام - برای اسپلیتر نیازی به این کار نیست و خالی بودن خروجی های آن تاثیری در کارآیی آن ندارد - بعضی از آمپلی فایرها هستند که بیشتر از یک خروجی برای استفاده دارند که نیاز به اینکار هست البته این مدل از آمپلی فایرها دارای یک درپوش که مجهز به مقاومت است میباشند.
نادر : استفاده انتن هوایی و ماهواره همزمان
2 0
با سلام ایا من میتونم یک مولتی سویچ داشته باشم برا انتن مرکزی هم انتن هوایی و هم انتن ماهواره رو با یک سیم سیگنال داشته باشم؟ اگر جواب بله است برا تفکیک سیگنال که بتونم از هردو سیستم استفاده کنم چه راه حلی پیشنهاد میکنید؟ ممنون
مدیریت : پاسخ
4 0
سلام - اگر مولتی سوئیچ مورد استفاده ورودی آنتن(ANT) داشته باشد شما باید آنتن های یو اچ اف و وی اچ اف را ابتدا به یک آمپلی فایر ارسال کنید و بعد از تقویت از خروجی آمپلی فایر به ورودی مولتی سوئیچ (ANT) ارسال کنید . نیازی به تفکیک سیگنال ماهواره از آنتن ندارید در انتهای خط اگر رسیور داشته باشید سیگنالهای ماهواره را دریافت میکند و اگر تلویزیون آنالوگ یا دیجیتال داشته باشید سیگنالهای یو اچ اف و وی اچ اف را دریافت میکند و یا همزمان هر دو.
حسن : سلام برای یک ساختمان ۸واحدی انتن مرکزی م ...
1 0
نظر شما چیست ؟
مدیریت : پاسخ
3 1
سلام - آنتن یو اچ اف ، آنتن وی اچ اف ، آمپلی فایر زانوگه مدل 2021 ، اسپلیتر 8 راه
مسعود : آنتن مرکزی
2 0
با سلام.تو ضیحات عالی بودن اما من تو این زمینه تازه کارم و از من خواستن برای یک آپارتمان مسکونی تو یک کارگاه آنتن مرکزی نصب کنم.3 طبقه و هر طبقه 10 واحد.فقط هم یک جهت برای کانالهای ایران روی ماهواره.کلا به چه چیزهایی نیاز هست(از /انتن تا رسیور رو لطفا بگین).ممنون میشم راهنمائیم کنین.راستی من داخل ایران نمیخوام این کارو کنم برای همین فقط ماهواره اینجا ج میده
مدیریت : پاسخ
5 1
سلام - تجهیزات مورد نیاز شما تجهیزات ماهواره مرکزی میباشد . شما نیازمند به ال ان سی ( جایگزین ال ان بی در ماهواره مرکزی) ، صفحه دریافت امواج ( دیش) و مولتی سوئیچ با 32 خروجی میباشید.
مسعود : آنتن مرکزی
1 0
ممنون از جوابتون،اما میتونم خواهش کنم بیشتر توضیح بدین لطفا،مثلا این ال ان سی که فرمدین 5 تا پورت داره ؟هر 5 تاش باید استفادئه بشن؟یا در مورد مالتی سوئیچ دقیقا چجوریه...و از لحاظ قیمت نسبت به موارد تکی مقرون به صرفه تر هست؟
مدیریت : پاسخ
4 0
برای یک ساختمان با 30 واحد استفاده از تجهیزات ماهواره ای مقرون به صرفه تر است تا اینکه شما برای هر واحد یک سیستم جدا راه اندازی کنید در ضمن قرار گرفتن 30 عدد دیش بر روی پشت بام وسعت زیادی از سطح پشت بام را اشغال میکند - ال ان سی دارای 4 پورت است که باید از تمام این چهار پورت به مولتی سوئیچ اتصال برقرار باشد - از ال ان سی به مولتی سوئیچ و از مولتی سوئیچ به واحدها اتصال بر قرار میشود.
هاشمی : سوال
1 1
با سلام.ساختمانی 6 طبقه که طبقات اول تا سوم 2 واحدی و طبقات چهارم تا ششم 4 واحدی هستند.از هر واحد یک سیم به جعبه مرکزی داخل طبقه کشیده شده ولیکن از پشت بام فقط یک سیم به طبقه ششم و از آنجا یک سیم به طبقه پنجم و همینطور تا طبقه اول کشیده شده . لطفا تجهیزات مورد نیاز و طریقه نصب را مرقوم بفرمایید . متشکرم
مدیریت : پاسخ
4 1
با سلام - نوع سیم کشی این ساختمان مناسب برای آنتن مرکزی ایده آل نیست - باید از هر طبقه یک کابل به پشت بام کشیده شود و در طبقات 4 واحدی اسپلیتر 4 راه و در طبقات 2 واحدی اسپلیتر دو راه استفاده شود و یک اسپلیتر 6 راه بعد از آمپلی فایر استفاده شود
فرزاد : انتن مرکزی
3 2
ممنون از توضیحات خوبتون.فقط چیزی که فراموش کردین اینکه حتما از کابل خوب استفاده کنید.تمام مس باشه.تیکههم نخوره.تا نتیجه عالی داشته باشین.
مدیریت : پاسخ
5 1
بله درست میفرمایید - تشکر از دقت نظرتان
فرهاد : قیمت آمپلی برای ۸ واحد و قیمت اسپلیتر بر ...
1 2
قیمت آمپلی و اسپلیتر برای ۸ واحد چقدر میشه?
مدیریت : پاسخ
4 0
سلام - لطفا با بخش فروش تماس بگیرید (02634497138)
لطفی : سوئیچر بجای اسپلیتر؟
3 0
با سلام. آیا در سیستم آنتن مرکزی میتوان بجای اسپلیتر از سوئیچر ماهواره استفاده کرد؟
مدیریت : پاسخ
6 0
سلام - خیر - فرکانس کاری این دو با هم فرق دارد - از سوئیچر در ماهواره و از اسپلیتر برای فرکانسهای UHF , VHF و پایین تر استفاده میشود.
رضا : مشکل در آنتن
1 0
سلام من در یک مجتمع مسکونی زندگی میکنم که از آنتن مرکزی استفاده میکنه. دارای 5 طبقه و هر طبقه 4 واحد تا حالا نتوانستیم از این آنتن ها استفاده کنیم نمی دونم مشکل کجاست. از امپلی ankoro با فرکانس اهم 30db 75 که کابل از اون به يه اسپلیتر 8 راه رفته و از آنجا یک سیم به هر طبقه ، و در هر طبقه هم به اسپلیتر 8 راه استفاده شده که به هر واحد دو خروجی رفته مارک اسپلیتر ها ikusi با فرکانس 5-2450 mhz حالا راهنمایی کنید
مدیریت : پاسخ
4 0
سلام - در مشکلات یک سیستم آنتن مرکزی عوامل گوناگون دخیل هستند - با توضیحاتی که شما داده اید در وهله اول نوع اسپلیتر هایی که مورد استفاده قرار گرفته جای بحث دارد . چون این نوع اسپلیتر با چنین چینشی باعث افت زیادی در سیگنال میشود . با توجه به اینکه ساختمان دارای 5 طبقه است اسپلیتر اول را از نوع 6 راه استفاده کنید و با توجه به اینکه هر طبقه دارای 4 واحد است اسپلیتر موجود در طبقات را از نوع 4 راه استفاده کنید . اگر مشکل شما حل نشد باید به دنبال حل مشکل در بخشهای دیگر باشید . ابتدا مناسب بودن آنتن و سالم بودن آن و بعد جهت درست آنتن را بررسی کنید . بعد روشن بودن آمپلی فایر و سالم بودن آن را بررسی کنید . پیچ تنظیم گین بر روی آمپلی فایر در بیشترین اندازه باشد . کابلی که از آنتن به پشت آمپلی فایر آمده به ورودی درست وصل شده باشد.
مهرداد : بازظراحی
0 0
با سلام در طراحی اولیه یک ساختمان 19 ظبقه با 9 واحد و در هر واحد 5 پریز انتن به این صورت بود که بعد از انتن 2 امپلی 40 دی بی پشت سر هم قرار گرفته و از انجا به هر طبقه و هر واحد می رفت. اما له نظرم مشکل داره که در یک طرح دیگه از 7 امپلی 30 دی بی-یکی در ورودی و برای هر 4 طبقه یک امپلی و برای طبقه پایین هم امپلی اخری(7) استفاده شده است. به نظر شما دوستان کدام طرح بهتره هم از لحاظ اقتصادی و هم فنی؟ با تشکر
مدیریت : پاسخ
5 0
سلام - اولا استفاده از دو آمپلی فایر پشت سر هم بطوری که از خروجی آمپلی فایر اول مستقیم به ورودی آمپلی فایر دوم وصل شود کار اصولی نیست - برای اینچنین ساختمانی دو راه دارید یا از امپلی فایرهایی با قدرت پایین و به تعداد بالا استفاده کنید یا از امپلی فایرهای قدرتمند و به تعداد کمتر استفاده کنید - از لحاظ فنی هیچ تفاوتی وجود ندارد و از نظر اقتصادی باید مقایسه شود - پیشنهاد میکنم برای اطمینان از اینکه نتیجه مطلوبی بگیرید و نقطه ضعیفی در سیستم بوجود نیاید برای هر 3 طبقه از یک آمپلی فایر زانوگه 3011 استفاده کنید و در پایین ترین طبقه از 2011 استفاده کنید و در ابتدای مسیر بعد از آنتن از یک آمپلی فایر 208 زانوگه با 8 خروجی استفاده کنید - هزینه خرید این تعداد آمپلی فایر حدود 620 هزار تومان میشود - اگر از آمپلی فایرهای اروپایی با قدرت بالا استفاده کنید نیاز به سه امپلی فایر دارید که هزینه ای در حدود 1 میلیون و 350 هزار تومان دارد.
علی : ارتفاع آنتن
0 0
با سلام . ارتفاع آنتن از سطح پشت بام باید چقدر باشد.؟ و در یک مجتمع تجاری 12 واحدی که 9 واحد بایک سیم و سه واحد با یک سیم دیگر تغذیه میشود از چه اسپیلیتر و آمپلی فایر استفاده کنیم که تصویر مطلوب داشنه باشم
مدیریت : پاسخ
3 0
سلام - ارتفاع آنتن از سطح پشت بام بستگی به موقعیت مکانی آنتن شما نسبت به فرستنده ها دارد مهم این است که بین شما و فرستنده مانعی وجود نداشته باشد . در حالت معمولی ارتفاع یک تا دو متر کافیست . این نوع سیم کشی باعث میشود تا دو خط با هم بالانس نباشند .
حمید : سوال
0 0
باسلام وخسته نباشید لطفا راهنمای کنید " یک ساختمان 6طبقه تک واحدی وهرواهد حدودا 10 پریز آنتن دارد واز هر واحد یک کابل آنتن جداگانه به پشت بام کشیده شده است برای نصب آنتن مرکزی چه تجهیزاتی لازم می باشد.
مدیریت : پاسخ
3 0
سلام - آنتن ، آمپلی فایر ، اسپلیتر 6 راه
علی : سوال
0 0
سلام، از طبقه ما به پشت بام فقط یک سیم رفته برای آنتن مرکزی،اگر من بخوام ماهواره وصل کنم این وسیله ای که شما میگید به عنوان دیوایدر چند ه....آیا کارمو راه میندازه یعنی من با یه سیم میتونم علاوه بر آنتن مرکزی که پشت ال سی دی خورده ،ماهواره هم بگیرم....قابل توجه میباشد که رسیور ماهواره من داخل ال سی دی میباشد......و یه سوال دیگه چرا من تصاویر دوربین های مدار بسته داخل ساختمان و ندارم...هرچی سرچ میکنم نمیتونم پیدا کنم
مدیریت : پاسخ
3 0
سلام - برای ارسال فرکانس های ماهواره از طریق سیستم آنتن مرکزی میبایست رنج فرکانس آمپلی فایر آنتن مرکزی شما فرکانس ماهواره ها را نیز پوشش دهد. برای دریافت تصویر دوربین باید در بخش آنالوگ تلویزیون خود آنرا سرچ کنید البته به شرطی که مطمئن باشید تصویر دوربین به درستی در حال ارسال است برای این منظور تحقیق کنید که آیا واحدهای دیگر تصویر دوربین را دارند یا خیر
حسینی : سوال
0 1
با سلام ممنون میشم راهنمایی بفرمایید من انتن هوایی وماهواره را روی یک سیم بگیرم 6طبقه 5 واحدی است که همه سر سیمها روی پشت بام که همه وصل کردم به مولتی سوییچ و سیم انتن هوایی uhf را اپتدا به یک تقویت کننده دادم سپس از خروجی ان به ورودی انتن مولتی سوییچ دادم ودر نهایت داخل واحدها از تقسیم کننده استفاده کردم ولی تصویر ماهواه را دارم اما انتن نه در ضمن مارک مولتی وتقسیم کننده هر دو تری اکس میباشد ایا قطعه دیگری لازم است لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون
مدیریت : پاسخ
4 0
سلام ، شما باید از پریزهایی که دارای خروجی های تفکیک شده آنتن و ماهواره است استفاده کنید البته برند خارجی
اسی : تشکر
9 0
سلام ، از اینکه اطلاعات فنی خودتون را در اختیار دوستان و همکاران خودتون قرار میدین ، واقعا عالی و قابل تقدیره. بهترین هارو برای تک تکتون از خداوند رحمان و رحیم خواستارم.;-)
داود افشار : سوال
1 0
آيا اتصال دو تلويزيون در يك واحد آپارتمان كه از آنتن مركزي استفاده مي كند، امكان پذير است يا خير؟ و يا بطور كلي در يك واحد چند تلويزيون را مي توان به پريزهاي آنتن وصل و استفاده نمود؟ در خانه ما اتصال يك تلويزيون آنهم در پريز اتاق پذيرايي وجود دارد و در بقيه پريزها جريان آنتن بسيار ضعيف و يا حتي تقريبا بدون سيگنال مي باشد و چگونه مي توان اين اشكال را رفع نمود قبلا از راهنمائي شما تشكر مي كنم
مدیریت : پاسخ
2 0
سلام - برای اینکه شما در یک واحد بتوانید از تمام پریزها استفاده کنید باید چند مسئله رعایت شده باشد . اول اینکه آمپلی فایری مناسب به نسبت انشعابات و طول کابل که در کل ساختمان است مورد استفاده قرار گرفته باشد و دوم اینکه پریزها استاندارد و در جای مناسب خود قرار گرفته باشند یعنی پریزهای بین مسیر پریزهای میانی باشند و پریزهای انتهای مسیر پریزهای انتهایی باشند در ضمن کیفیت این پریزها در دریافت سیگنال و اتلاف سیگنال تاثیر دارند.
مژده : سوال
0 0
با سلام یه راهنمایی میخوام لطفا.من جای تلوزیون و رسبور رو عوض کردم حالا سیمی که از دیش به رسیور متصل میشه به رسیور نمیرسه.میخواستم بدونم جطور میتونم بهش چند متر سیم اضافه کنم؟پیشاپیش ممنون از راهنماییتون
مدیریت : پاسخ
4 0
سلام - رابط یا فیشی که به سر کابل رسیور متصل است باز کنید البته قبل از آن از کابل و فیش و شکل اتصال آنها به هم عکس بگیرید تا فراموش نکنید که چگونه به هم متصل شده اند سپس چند متر کابل آنتن که از الکتریکی خریده اید به کابل اضافه کنید به این صورت که مغزی کابلها با هم و کابل افشان دور مغزی دو کابل با هم اتصال داشته باشند بطوریکه مغزیها و سیمهای افشان دور مغزیها با هم اتصال نداشته باشند در ضمن موقع خریدن کابل یک عدد چسب برق هم تهیه کنید و با استفاده از آن کابل ها را عایق کنید سپس سر دیگر کابل جدید را که قرار است به رسیور وصل شود به فیشی که از کابل قبلی جدا کرده اید اتصال بدهید به همان شکلی که باز کردین
mary : سوال
0 0
من یه سوال داشتم ساختمون ما مجهز به انتن مرکزی کلا 8 واحده مدتیه ماهواره (یاهست yahsat) قط شده ینی سایر ماهواره هارو میگیریم مثلا هاتبرد اینا ولی یاهست قطه متاسفانه مدیر ساختمون عوض شده و اصلا همکاری نمیکنه یا میگه مشکل از ریسورتونه یا میگه خب ما جم نمیبینیم (ادم انقد بی منطق ) ناگزیر شدم خودم بررسی کنم علت این موضوع چی میتونه باشه ؟ لطفا راهنمایی کنید... مرسی
مدیریت : پاسخ
4 0
سلام - اگر تمام واحدهای ساختمان شما این مشکل رو دارند نشون دهنده اینه که جهت دریافت یاهست از روی دیشهای شما حذف شده (البته حذف کردن) اما اگر فقط یکی از واحدها هم این ماهواره رو دریافت میکنه مشکل از رسیور واحدهایی است که دریافت نمیکنند
مهمد رضا : سوال
0 0
سوال من شاید تکراری باشه ولی لطفی کنید و راهنمایی کنید چجوری میشه از آنتن مرکزی در لحظه هم تلوزیون را گرفت هم رسیور بهش وصل باشه ،موقع نصب ماهواره نصاب از انتن مرکز استفاده کرده به همین دلیل سیم انتن تلوزیون که به انتن مرکزی ساختمان میخوره یه سرش وله به همین خاطر کانال ایران و ندارم چه راحلی هست؟؟؟؟/
مدیریت : پاسخ
2 0
سلام - بهترین راه برای شما استفاده از یک آنتن رومیزی با کیفیت است تا از شبکه های دیجیتال داخلی بهره مند شوید - اگر ساختمان شما مجهز به ماهواره مرکزی باشد و شما در حال حاظر از ماهواره مرکزی استفاده میکنید میتوانید با اضافه کردن یک آنتن به ورودی آنتن مولتی سوئیچ و یک عدد پریز دو کاره (ماهواره و آنتن) در داخل واحد بجای پریز فعلی تمام واحدها میتوانند هم ماهواره داشته باشند و هم شبکه های داخلی . البته این کار باید توسط نصاب انجام شود چون نیاز به تخصص دارد.
mary : ادامه سوال
0 1
در ادامه سوال دیروزم من دیروز رفتم پشت بام کابل چک کردم پوسیدگی داشت ریسور دادم همسایه با کابلشون چک کنن یاهستارو گرفت حالا میخوام کابل عوض کنم فکر کنم مشکل از کابله ینی ممکنه کابل خراب باشه یه جوری که هاتبرد بگیره یاهست نگیره ؟!؟! داریم مگه ! :|
مدیریت : پاسخ
4 0
بله - کابل بی کیفیت و یا پوسیده و یا کابلی که یک تکه نباشه در دریافت سیگنال تاثیر منفی میگذارد مخصوصا اگر سیگنالهای ارسالی به سمت شما ضعیف تر باشد و یا تحت تاثیر پارازیت باشد این مسئله مشهودتر است.
خدابنده لو : آنتن مرکزی
0 0
با سلام ، در ساختمان 10 واحدی زندگی میکنیم که دارای آنتن مرکزی میباشد که تا یک ماه پیش تمامی شبکه ها بدون مشکل بود ولی آلان در بعضی از شبکه ها گیر میکند یا اصلا یعضی از شبکه ها را نداریم و در واحدهای دیگر هم همین اتفاق افتاده، آنتن و سیمکشی چک شده و همه چیز مرتب بود ، خواهشمند است راهنمایی فرمایید.
مدیریت : پاسخ
3 0
سلام - دلایل این مشکل چند مورد میتواند باشد که شما باید مورد به مورد چک کنید . سلامت آنتن و صحت جهت آنتن - کابل اتصال آنتن به تقویت کننده و فیشهای اتصالات انها - روشن بودن تقویت کننده و سلامت آن - کابل اتصال تقویت کننده به انشعاب دهنده ها و فیش های اتصالات آنها
خدابنده لو : آمپلی فایر
0 0
سلام- ممنون از پاسخ شما، تمامی موارد چک شد ، تنها مورد باقی مانده آمپلی فایر میباشد که نمیدانم چطور میتوان سلامت آن را چک کرد. داخل آمپلی فایر سک دکمه تنظیم میباشد که کمی آنرا جابجا کردم و لی اتفاقی نیافتاد. با تشکر از شما
مدیریت : پاسخ
2 0
سلام - توصیه میکنم یک شخص فنی که آشنا به سیستم آنتن مرکزی هست سیستم شما رو چک کنه تا مشکل شما حل بشه - برای این منظور میتونید از آگهی های روزنامه و یا از اینترنت چنین شخصی رو پیدا کنید
حسین : درخواست اطلاعات
0 0
سلام. نقشه و تجهیزات مورد نیاز یک مجتمع 22 واجدی در 5 طبقه برای آنتن مرکزی و دیش مرکزی با قابلیت دریافت اکثر کانالهای ماهواره برای همه طبقات بصورت مجزا ؟ با تشکر
مدیریت : پاسخ
2 1
سلام لطفا با بخش فروش تماس بگیرید 34497138-026
فرج ملائی : بسیار مفید بود. اگه عکس و مارک تجهیزات م ...
0 0
خوب
مدیریت : پاسخ
2 1
سلام با تشکر از شما - در بخش محصولات عکس و مشخصات تمام تجهیزات موجود میباشد.
عطایی : سوال
0 0
سلام خونه ی ما ۳ طبقه است و در هر طبقه یک واحد که طبقه ی اول یک پریز و بفیه ی طبقه ها دو پریز دترد که جمعا میشود ۵ پریز لطفا راهنمایی کنید چه وسایلی لازم است برای سیم کشی انتن
مدیریت : پاسخ
2 0
سلام ، لطفا با بخش فروش تماس بگیرید ، ۰۲۶۳۲۷۲۴۳۵۳
امین : سوال
1 0
سلام و تشکر از سایت خوبتون. یه ساختمان چهار طبقه و هر طبقه چهار واحد داردکه یک سیم از طبقه اول تا طبقه چهارم کشیده شده است و از طبقه چهارم به پشت بام رفته است و از هر واحد یک سیم به جعبه تقسیم همان طبقه رفته است نقشه و تجهیزات لازم را خواستارم
مدیریت : پاسخ
2 0
سلام ، لطفا با بخش فروش تماس بگیرید ، ۰۲۶۳۲۷۲۴۳۵۳
افشین : تنظیم آمپیلی فایر
0 0
باعرض سلام میخواستم بدونم این پیچ تنظیم که روی آمپیلی فایر آنتن مرکزی هست و قابلیت کم وزیاد شدن داره کارش چیه؟امکان خراب شدن و سوختگی داره؟آمپیلی فایر مبنا دارم که یهو خراب شده وسیگنال نمیده.فکر کنم بعد رعد وبرق اینجوری شد.این قطعه پلاستیکی است که 5 پایه آن به بدنه لحیم شده ویک پایه آن به وسط کانکتور ورودی(محلی که فیش پیچی ورودی به آمپیلی بسته میشه) باتشکر
مدیریت : پاسخ
3 0
با سلام - این قطعه ای که شما اشاره میکنید نامش اتنیتور یا تضعیف کننده است و برای کاهش قدرت سیگنال ورودی در مواقعی که سیگنال ورودی دارای قدرت بیش از اندازه نیاز است استفاده میشود و احتمال کمی دارد تا با عواملی مثل رعد و برق خراب شود ، اما بخش پاور دستگاه شما ممکن است در مقابل نوسانات شدید برق آسیب ببیند.
سید حکیم : سوال
0 0
سلام سوال 1 ایا میتونیم چند اسپلیتر پشت سر هم وصل کنیم سوال 2 این که سیمی که از خروجی اسپلیتر بیرون میاد به تلوزیون وصل کنیم
مدیریت : پاسخ
2 0
با سلام - بله میتوان اسپلیتر های متعدد پشت سر هم وصل کنید اما اینکار دارای محدودیت است شما هر مرحله ای که از یک اسپلیتر استفاده میکنید یک افت که برای هر اسپلیتر متفاوت است در سیگنال شاهد خواهید شد پس تا جایی میتوانید از اسپلیتر استفاده کنید که میزان افت از حد مجاز بیشتر نباشد و در انتها خروجی اسپلیتر را به تلویزیون وصل کنید.
مونیکا : اتصال آنتن تلویزیون و ماهواره به یک سیم
0 0
سلام و خسته نباشید. ببخشید آیا امکان اتصال آنتن تلویزیون و ال ان بی به وسیله یک سیم به 2خروجی 1.تلویزیون 2. رسیور از طریق سوئیچر می باشد؟ اگر خیر لطفا راهنمایی کنید. ممنون
مدیریت : پاسخ
2 0
سلام - بله - در انتهای کابل از پریزهای دو خروجی (خارجی) که دارای خروجی آنتن و ست هستند استفاده کنید.
محمد تبریزی : اتصال غیر اساندارد
0 0
سلام صاحب ساختمانی دو طبقه هستم برقکار من 1 سیم انتن به جعبه فیوز داده و اون یدونه سیم رو در اتاق به 4 قسمت اتاق تقسیم کرده همین تقسیم کردن باعث شده که افت شدید سیگنال داشته باشیم می خواستم بدونم با خرید و اتصال آمپلی فایر سیگنال ما تقویت میشود؟
مدیریت : پاسخ
2 0
سلام ، بله با استفاده از آمپلی فایر و تقسیم کننده اسپلیتر میتوانید سیگنال را به اندازه کافی به واحدها ارسال کنید.
مهدی : راهنمایی
0 0
مجتمعی تجاری 3 طبقه که هر طبق 26 مغازه دارد کابل کشی هم بی این صورت است که کابلهای مغازه ها در هر طبقه به یک تابلو رفته چه امپیلی و چند اسپلیتر لازم میشه ایا تاپ اف هم لازم است تو این سیستم؟
مدیریت : پاسخ
3 0
سلام - اسپلیتر ها در انواع 2 و 3 و 4 و 6 و 8 و 12 و 16 راه وجود دارند و شما با توجه به تعداد کابلها در هر جعبه از ترکیب مناسب اسپلیترهای فوق میتوانید استفاده کنید . در مورد نوع آمپلی فایر طول کابل کشی مغازه ها به طور متوسط باید مشخص شود .
مهدی : راهنمایی
1 0
طول کابل تقریبا از نزدیکترین مغازه تا تابلو 4متر و دورترین مغازه تا تابلو 40 متر است از هر تابلو هم یک کابل به پشت بام رفته به نظر شما یک امپیلی 40 کافیشه
مدیریت : پاسخ
2 0
برای تمام مجموعه یک 40 دی بی کافی نیست باید از ترکیب چند آمپلی فایر استفاده کنین
علی : راهنمایی
1 0
سلام و خسته نباشید. ممنون از اطلاعات خوبتون. یه سوال داشتم. آنتنی که میخوایم به مولتی سوئیچر وصل کنیم برای گیرنده دیجیتال که علاوه بر ماهواره شبکه های داخی رو داشته باشیم، آنتن مخصوصیه؟ شما تو کامنتهای قبلی گفتید وی اچ و یو اچ رو به آمپلی و بعد به مولتی سویچر وصل کنید. نمیشه یه آنتن مخصوص گیرنده دیجیتال رو بدون آمپلی مستقیم به مولتی سویچر وصل کرد؟ باتشکر
مدیریت : پاسخ
2 0
سلام - شبکه های دیجیتال روی باند یو اچ اف در ایران پخش میشن پس شما به آنتن یو اچ اف نیاز دارین و در جواب سوالتون که میشه از آمپلی فایر (تقویت کننده) استفاده نکرد و آنتن رو مستقیم به مولتی سوییچ زد باید بگم در شرایطی که سیگنال خیلی قوی باشه و تعداد واحدها هم کم باشه امکان داره ولی در غیر اینصورت اول باید سیگنال دریافتی از آنتن رو با آمپلی فایر تقویت کنید بعد وارد مولتی سوییچ کنید.
علیرضا : استفاده از آنتن خفاشی
0 0
سلام.میشه برای یک مجتمع 12واحدی از یک آنتن خفاشی برای آنتن مرکزی استفاده کرد؟ همونطورکه میدونید آنتن خفاشی یک تقویت کننده هم داره.آیا میشه برای هرواحد یک تقویت کننده مجزا داخل همون واحد به پریز آنتن وصل کرد؟ یا باید حتما از یک تقویت کننده روی پشت بام استفاده کرد؟
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام - آنتن های خفاشی دارای تقویت کننده هستند ولی برای استفاده یک یا اگر نزدیک باشند دو گیرنده مقدور میباشد . در مورد سوال دوم شما باید بگم که سیگنال دریافتی توسط آنتن باید بلافاصله تقویت شود پس تقویت کننده باید نزدیک به آنتن باشد.
سیفی : راهنمایی
1 0
با سلام،ممنون از سایت مفیدتون،هتل آپارتمانی 5 طبقه که در هر طبقه 10 اتاق می باشد کابل ها به صورت مجزا از اتاق ها به اتاقک پشتبام کشیده شده لطفا چگونگی نقشه اجرا و تجهیزات لازم آنتن مرکزی را راهنمایی بفرمایید. با تشکر
مدیریت : پاسخ
2 0
سلام - تجهیزات اصلی مورد نیاز شما آنتن یو اچ اف ، آمپلی فایر 40 دی بی اروپایی ، اسپلیتر به تعداد تا 50 خروجی میباشد.
محمد : انتن مركزي جهت هتل
0 0
باسلام بنده همكارهستم براي يك هتل ميخوايم چندشبكه ماهواره استاني وشبكه هاي ديجيتالي رو جهت 75 پريز داشته باشيم در5 طبقه چه تجهيزاتي پيشنهاد ميديد ممنون از راهنماييتون
مدیریت : پاسخ
1 0
لطفا با بخش فروش تماس بگیرید.
بهمن : برقکار
0 0
سلام من یک ساختمان چهارطبقه که هرطبقه یک واحد وطریقه سیم کشی یک سیم ازپشت بام به واحدچهارم کدرواحد چهارم یک جعبه تقسیم قرار دارد وازان جعبه تقسیم یک سیم به واحد سوم وهمین طور تا واحدیک کشیده شده ایا ای نو سیم کشی برای انت مرکزی جواب میدهد
مدیریت : پاسخ
2 0
سلام برای چهار واحد این نوع سیم کشی کافیست و قابل استفاده
رضا : آمپلی فایر
0 0
با سلام ممنونم از مطالب مفیدتون میخواستم بپرسم که چگونه باید قدرت آمپلی فایر آنتن مرکزی موردنیاز رو محاسبه کنم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید با تشکر
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام برای این کار شما باید افت سیگنال در هر اسپلیتر را طبق اطلاعات روی اسپلیتر در نظر بگیرید و همچنین میزان یک دی بی افت برای هر پنج متر کابل و مجموع افت سیگنال را از آمپلی فایر تا گیرنده حساب کنید و از عدد خروجی آمپلی فایر کم کنید عدد باقیمانده باید بین 65 تا 85 باشد.
خشايار : راهنمايي
0 0
با سلام، ساكن مجتمعي هستم كه داراي آنتن مركزي مي باشد و در هر طبقه 3 واحد وجود دارد. متاسفانه وقتي همسايه ما تلويزيون خود را روشن مي نمايد، سيگنالهاي دريافتي تلويزيون ما دچار نويز شده و بعضاٌ تصوير قطع مي شود. خواهشمند است راهنمايي فرماييد؟ با تشكر
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام این مشکل عوامل مختلفی دارد و تا زمانی که عامل مشخص نشود نمیتوان راه حلی ارائه کرد ولی به احتمال زیاد انشعاب شما و همسایه شما مشترک میباشد که در این صورت باید بوسیله کابل، انشعابی مستقل از سیستم بگیرید.
علی : آنتن مرکزی و ماهواره مرکزی
0 0
با سلام من یک ساختمان چهار طبقه که هر طبقه دارای یک واحد با سه خواب و یک پدیرایی هست دارم ، سیم کشی کنونی واحد به صورتی هست که همه آنتن ها به هم لوپ شده و سپس یه خروجی به پشت بام رفته است اگر بخواهم که در هر اتاق مصرف کننده به صورت جداگانه از ماهواره و آنتن تلویریون استفاده کنم چه راهکاری دارد؟
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام با این نوع سیم کشی شما میتوانید از یک گیرنده تلویزیونی بعلاوه یک گیرنده ماهواره استفاده کنید. اگر بخواهید تعداد گیرنده های تلویزیونی را زیاد کنید باید مطمئن باشید که تقویت کننده قدرت کافی را دارد و اگر بخواهید تعداد گیرنده ماهواره را اضافه کنید باید کابل مستقل تا پشت بام بکشید ( برای هر رسیور یک کابل)
روشنی : کمک
0 1
سلام.سیگنال انتن مرکزی ما هر از چند گاهی قطع میشه.چندتا شبکه رو میگیره و بقیه رو نمیگیره.گاهیسیگنال میپره.انتن و تقویت کننده رو تعویض کردیم.دیگه نمیدونم باید چکار کنم.لطفا راهنمایی کنید
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام - اینکه بعضی مواقع شما سیگنال دارید و بعضی مواقع ندارید نشان دهنده اینه که سیگنال شما لب مرز قرار داره و با تغییرات جوی و کمی ضعیف تر شدن سیگنال شما سیگنال قابل استفاده دریافت نمیکنید - اولین عامل آنتن ضعیف هست که باید از آنتن قوی تر استفاده کنید و دومین عامل آمپلی فایر هست و اگر تعویض آنتن جوابگو نبود باید آمپلی فایر قوی تر استفاده کنید - البته باید در نظر داشته باشید که ممکنه منطقه شما در ناحیه کور آنتنهای فرستنده باشه و در این حالت ممکنه تعویض آنتن و آمپلی فایر ماثر نباشه
فرید محمدهادی : تویز ( تداخل امواج )
0 1
با سلام و خسته نباشید : بنده در یک ساختمان 3 طبقه زندگی میکنم که در آن ، هر طبقه آنتن جداگانه ای برای خود دارد ظاهرا بدلیل عبور کابل های آنتن از کنار سیم های برق داخل واحد ، دچار نویز ( رده رده شدن تصویر ، خط افتان روی تصویر ) شده ایم ، میخواستم از شما دوست و کارشناس عزیز بپرسم که آیا وسیله یا قطعه ای وجود دارد که بتوان با آن این نویز یا تداخل را بصورت مطلوبی از بین برد ؟ درصورت نصب آنتن مرکزی چطور آیا کمکی به رفع این تداخل میکند ، درضمن کابل آنتن ها تماما کواکسیل می باشد .
مدیریت : پاسخ
2 0
سلام - برای رفع این مشکل دو راه حل وجود دارد - راه اول اینکه شما مسیر کابل را تغییر دهید و از مسیری که کابلهای برق وجود ندارد کابل آنتن را عبور دهید - راه دوم اینکه ممکن است کیفیت کابل شما مطلوب نباشد و دارای شیلد قوی نباشد در اینصورت میتوانید از کابل مناسبتر استفاده کنید تا مشکل حل شود.
علی : کابل آنتن
0 0
سلام.برقکار خونه ما از هر اتاق یک کابل آنتن به پشت بوم برده.اگه فقط از یک آنتن بخام استفاده کنم باید این کابل ها رو با اسپیلتر به هم متصل کنم؟و اینکه آیا نیازی به آمپلی فایر هست؟ خود برقکار میگه که فقط کافیه کابل ها رو بهم بتابونم
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام - استفاده از اسپلیتر اصولی تره اما اگر کابلها رو بدون اسپلیتر به هم وصل کنید میتونید تصویر داشته باشین به شرطی که سیگنال به اندازه کافی باشه و اگر سیگنال کافی نباشه باید از آمپلی فایر استفاده کنید .
سعید : آنتن مرکزی
1 0
سلام میخواستم بدونم برای نصب آنتن مرکزی داخل ساختمان چهار طبقه ،که از داخل جعبه تقسیم طبقات تا پشت بام کلا یک رشته سیم عبور داده شده .به نظر شما راهی هست که ازهمین یک رشته بخواهیم استفاده کنیم
مدیریت : پاسخ
3 0
سلام - بله با استفاده از تپاف میتونید اینکار رو انجام بدین
محمد : آنتن مرکزی
0 0
با سلام خدمت دوستان خونه ما به وسیله یک سیم به آنتن مرکزی( 32 خروجی )وصل شده آیا میشه با یک سیم 2 رسیور راه اندازی کنم و اگر میشه چه لوازمی نیاز داره بگیرم با سپاس
مدیریت : پاسخ
2 0
سلام - خیر - هر خروجی فقط به یک رسیور قابل اتصال است
علی زرقی : ساختمان60واحدی
0 0
سلام برای یک ساختمان 30واحدی6طبقه چطوری سیم کشی کنیم
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام - بهترین روش کابل کشی اینه که از هر واحد در هر طبقه یک کابل تا جعبه تقسیم همان طبقه و از هر طبقه یک کابل مستقل تا پشت بام ارسال شود.
محسن : تلویزیون و ماهواره با یک سیم به داخل واح ...
0 0
سلام و خسته نباشید. یک ساختمان پنج طبقه شش واحدی که طبقه اول دو واحد مابقی طبقات یک واحد هستند چطور میتونم با چه تجهیزاتی هم تلویزیون و هم ماهواره را نصب کنم ممنون
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام اگه بخواهید یک سیستم آنتن مرکزی که هم ماهواره و هم شبکه های داخلی رو دریافت کنه داشته باشین باید از یک مولتی سوییچ و آمپلی فایر آنتن مرکزی برای فرکانس یو اچ اف داشته باشین و در انتها داخل واحد از پریز ترکیبی استفاده کنید.
حسان : سوال
0 0
سلام و عرض ادب خسته نباشید بنده در حال طراحی سیستم انتن مرکزی یک مجتمع تجار هستم این پروژه در طبقه همکف حدو 300 واحد تجاری داردو و در طبقه اول 10 واحد بزرگ تجاری دارد و یک طبقه زیزر زمین پارکینگ که یک نگهبانی دارد یک پریز میخواهد . بنده از چهار انتن مجزا برای چهار بخش مجزا استفاده کردم یعنی پروژه را به چهار قسمت تقسیم کردم و برای هر قسمت یک انتن مر کزی جدا گذاشتم . قردت امپلی فایر ها هر کدام 100 دسیبل است . لطفا اگر میشود راهنمایی کنید ممنون از لطف شما
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام برای راهنمایی نیاز به اطلاعات بیشتر میباشد لطفا برای مشاوره با شماره 09125789691 تماس بگیرید.
محمد : انتخاب آمپلی فایر
0 0
با سلام و خسته نباشید خدمت شما و تشکر بابت مطالب ارایه شده،در یک ساختمان هفت طبقه با 4 واحد مسکونی در هر کدام (در هر طبقه 4 فیش خروجی آنتن)،در هر طبقه ،یک spliter یک به 4 وجود داره که از هر واحد یک سیم به اون متصل شده ودر مجموع 7سیم به اسپلیتر 1 به 8 در اتاقک پشت بام (پشت ورودی آمپلی فایر رفته)،خواستم بدونم آمپلی فایر A3011 زانوگه جواب گو این سیستم هست؟ یا مدل دیگری رو استفاده کنم؟قدرت سیگنال رسیده به آنتن در حد متوسط است.با تشکر
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام بله این مدل آمپلی فایر مناسب میباشد.
نيما : انتن مركزي
0 0
ايا درشهرتهران نيازي به نصب انتن vhfهست
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام - خیر - در تهران سیگنالی روی باند وی اچ اف ارسال نمیشود.
نيما : انتن مركزي
0 0
باسلام ما جعبه جهت نصب امپلي فاير رو در فاصله پانزده متري تا خود انتن نصب مرديم ايا اين عمل ايرادي دارد يا نه ممنون
مدیریت : پاسخ
2 0
سلام - اگر سیگنال در منطقه شما قدرت زیادی داشته باشد ایرادی ندارد ( مثل مناطق مرکزی شهر تهران که دید بدون مانع به ایستگاه جمکران دارند)
نيما : انتن مركزي
0 0
باسلام .ما يك ساختمان دوطبقه داريم كه هرطبقه چهار واحد هستش و هرواحد چهار عدد پريز انتن گذاشتيم و درمجموع ما هشت انشعاب از هشت واحد رو دريم نقطه جمع كرديم كه اسپليتر هشت راه وامپلي فاير رو بزاريم ويك عدد كابل ازاين نقطه تا پشت بام برديم كه فاصله حدود پانزده متر ميباشد ايا اين اشكالي در نحوه دريافت سيگنال وازنظر فني ايرادي نداره ..ممنون از راهنمايي ومطالب مفيد شما
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام - اگر سیگنال در منطقه شما قدرت زیادی داشته باشد ایرادی ندارد ( مثل مناطق مرکزی شهر تهران که دید بدون مانع به ایستگاه جمکران دارند)
عبدا..نیا : پرسش فنی
0 0
سلام ممنون خواهم شد اگر به پرسش فنی پاسخ بدهید بنده در طبقه آخر مجتمع مسکونی هستم‌وحداقل ده عدد بشقاب گیرنده امواج ماهواره پشت بام اتاق خواب بنده قرار دارد و آیاآسیبی از طریق امواج به من نمیرسد؟ علی الخصوص در دراز مدت؟باتشکر وسپاس
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام - تجهیزاتی که شما نام میبرید فقط گیرنده امواج هستند و امواجی از خود تولید نمیکنند که باعث آسیب شوند.
محمد توتونچی : امپلی فایر
0 0
باسلام،ساختمانی محل زنثگی ما ۷ طبقه بوده و در هر طبقه ۴ واحد که در هر واحد ۳ فیش خروجی آنتن وجود داره(در مجموع در هر طبقه ۱۲ فیش خروجی)،در هر طبقه یک اسپیلتر ۱ به ۴ کار گذاشته شده و از هر اسپلیتر، کابل به سمت پشت بام کشیده شده،در انجا نیز سیم های وروردی،به یک اسپلیتر ۱ به ۸ متصل شده و سپس به امپلی فایر،میخاوستم بدونم امپلی فای زانوگه با گین ۳۰ دی بی جواب گو هست یا خیر؟ (اگر اشتباه نکنم امپلی فایر کنونی دارای گین ۴۲ هستش که به نظرم خراب شده، چون مدام باید بریم برقشو قطع و وصل بکنیم تا برای چند روز درست کار کنه)
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام - بهتر است از آمپلی فایر 40 دی بی استفاده کنید که متاسفانه در حال حاضر زانوگه مدل 40 دی بی تولید نمیکند.
داور : سوال
0 0
باسلام من یه امپلی فایر نسب کردم سبم انتنو بهuhfوصل می کنم اصلا یک شبکه هم دریافت نمیشه مشکل از چیشه باسپاس
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام - دلایل خیلی زیادی برای این مشکل وجود داره - ممکنه آنتن مشکل داشته باشه و یا اینکه آمپلی فایر و اگر هر دو سالم باشن ممکنه مشکل بخاطر اشباع شدن باشه یعنی سیگنال بیش از اندازه قوی باشه در این صورت تضعیف کننده های روی امپلی فایر رو به سمت تضعیف بچرخونید تا مشکل حل بشه.
محمد رضارشیدفر : مشاوره
0 0
سلام یه سوال دارم دریک واحد سه محل جای TVدرنظر گرفتن واین محل ها هم ماهوراه و هم آنتن پیش بینی کردن امکانش هست که بتونم از یه کابل آنتن این ها رو تغدیه کنم ممکنم هست که یکی مهواره نیازداشته باشه یکی هم آنتن به صورت هم زمان اگر راهنمایی کنید ممون میشم
مدیریت : پاسخ
1 1
سلام - بله اگر از پریزهایی که دارای دو خروجی جداگانه برای ماهواره و آنتن هستند استفاده کنید امکان استفاده همزمان از ماهواره و آنتن رو دارید.
زمانی : مشاوره
0 0
سلام من برقکارم و میخواهم برای 10واحد در سه طبقه از انتن مرکزی استفاده کنم چکار باید بکنم.دوطبه هر کدام 4واحد است ویک طبقه 2واحدک مجموع 10واحد میباشد.وسایل لازم را هم بفرمایید.با تشکر
مدیریت : پاسخ
1 0
اگر تمام ده کابل به بالای پشت بام آمده باشد شما به یک آمپلی فایر 20 دی بی و یک اسپلیتر 12 خروجی و یک آنتن دارید
زهرا باقری : وقتی سیم تلوزیون به انتن وصل میکنم چراغ ...
0 0
چرا وقتی سیم رو به انتن وصل میکنم چراغ انتن روشن نمیشه
مدیریت : پاسخ
1 0
اگر از یک آنتن اکتیو استفاده میکنید دو حالت وجود داره یا آنتن بوسیله آداپتور روشن میشه یا اینکه از طریق ولتاژ خروجی تلویزیون و یا ستاپ باکس - در حالت دوم شما باید در تنظیمات داخل منوی دیجیتال تلویزیون و یا ستاپ باکس برین و گزینه 5 ولت خروجی رو روشن کنید
علی : ماهواره مرکزی
0 0
سلام، دو تا سوال از خدمتتون داشتم....اول اینکه در ساختمونی کار میکنم که لوله مربوط به سیم انتن بسمت پایین اپارتمان اومده ایا دستگاه ماهواره مرکزی رو میشه پایین ساختمون وصل کرد، و بعد سیم مربوط به بشقاب رو بالا فرستاد؟ و دوم اینکه به دستگاه ماهواره مرکزی میشه انتن هم وصل کرد؟
مدیریت : پاسخ
1 0
در سیستم ماهواره مرکزی برای هر جهت شما نیاز به چهار رشته کابل دارین تا به مولتی سوییچ برسن و مهم نیست از بالا یا پایین بیاد مهم اینه که مسیر طولانی نباشه تا افت سیگنال نداشته باشین و آنتن تلویزیونی رو هم میتونید به مولتی سوییچ وصل کنید فقط اینکه در انتهای کابل در داخل واحد باید از پریزهای ترکیبی استفاده کنید تا هم ماهواره و هم تلویزیون رو به شما بده
بهادری : انتقال تصویر با مودولاتور و آنتن مرکزی
1 1
با سلام و خسته نباشید بنده در یک ساختمان ۱۶ واحدی انتن مرکزی فول باند نصب کردم و در گرفتن تصویر مشکلی ندارم و دوربین مداربسته نیز نصب کردم و مشکلی نیست ولی حالا که انتقال تصویر رو از طریق آنتن مرکزی میخوام به واحد ها بدم وقتی از خروجی RF مودولاتور کابل رو به ورودی VHF111 آمپلی فایر وصل می کنم تصاویرتلویزیونها قطع میشه ولی تصویر دوربین ها عالیه و اگر تصویر تلویزیونها قطع نشه کیفیت تصویر تلویزیون فاجعه میشه جایی خوندم که خروجی RFمودولاتور رو با آنتن هوایی رو باید به یک اسپلیتر دوراهی ببندم و بعد اسپلیتر رو به ورودی UHF آمپلی فایر ببندم و فرکانس مودولاتور رو روی عدد ۳۶ بگذارم اگر راهنمایی کنید خیلی خیلی ممنونتون میشم 09124280258
مدیریت : پاسخ
1 1
اگر در حالت اول کانال مدولاتور رو روی 8. تنظیم کرده باشین نباید مشکلی وجود داشته باشه - شما حالت دوم رو هم میتونید انجام بدین البته کانال مدولاتور رو باید روی کانالی تنظیم کنید که با کانالهای ارسالی از فرستنده منطقه شما تداخل نداشته باشه یه کانال بین 21. تا 69.
مجید : سوال
1 1
سلام خواستم بدونم میشه سیم دوتا تلویزیون رو به یک انتن وصل کرد؟؟؟اگه میشه لطفا توضیح میدید چطوری؟؟؟ممنون میشم
مدیریت : پاسخ
1 0
اگر قدرت سیگنال آنتن شما به اندازه کافی باشد میتوانید از یک اسپلیتر یک به دو برای اینکار استفاده کنید.
فلاحی : آنتن مرکزی
1 0
با عرض سلام میخواستم بدونم آیا پریزهایی که برای آنتن مرکزی استفاده میشه با پریزهای معمول فرق میکنه و اگه فرق میکنه در صورت استفاده از پریزهای معمولی مشکلی پیش میاد؟ ممنون از راهنمایی تون.
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام - پریزهای ترکیبی برای مواقعی استفاده میشود که بخواهید از ترکیب آنتن و ماهواره استفاده کنید ولی در صورت استفاده از یکی از این سیستمها به تنهایی یک پریز معمولی با یک خروجی کافیست.
قاسم : آنتن مرکزی
0 0
با سلام ساختمان ما 4 طبقه و 8 واحدی است .ساختمان دارای آنتن مرکزی است و طی 4 سال گذشته ما مشکلی نداشتیم ولی متاسفانه طی 1 ماه اخیر تلوزیون تصاویر را به صورت شطرنجی دریافت می کند .بجز واحدهایی که ماهواره دارند بقیه واحدها این مشکل را دارند .به نظر شما مشکل از کجاست؟
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام - دلایل مختلفی میتواند داشته باشد - یک احتمال قوی اینکه جهت آنتن تغییر کرده یا آسیب دیده
احسان : انتن مرکزی
0 0
سلام برای انتن مرکزی میشه دوتا انتن UHF به امپلی فایر نصب کرد چون ۱۶ واحد استفاده میکنن تصویر بعضی وقت ها پرش دارد
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام - میشه اینکار را انجام دهید اما دلیل این کار چیه ؟ اگه میخواین اینجوری سیگنال قوی تر بشه این راهش نیست باید آمپلی فایر رو قویتر کنید
مجتبی : آنتن مرکزی
0 0
سلام. ساختمان 5طبقه و هر طبقه 4واحده و سیم کشی بدین صورته که 2تا رایزر داره و 2واحد چپ سیم داخل تقسیم طبقه اومده و 1سیم رفته طبقه پنجم که شده 5تا سیم و از طبقه پنجم 1سیم رفته تو تابلو خرپشته و رایزر سمت راست هم بدین صورت لطفا ترکیب اسپلیتر ها رو بگید ممنون میشم
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام از بالا و بعد از آمپلی اول اسپلیتر 2 راه و در جعبه طبقه پنج اسپلیتر 6 راه و در هر طبقه و در هر جعبه یه اسپلیتر دو راه
اسی : آنتن مرکزی
0 0
باسلام ساختمانی تجاری ۴طبقه و هر طبقه هجده کابل تا جعبه تقسیم آن طبقه کشیده شده و یک کابل مستقیم تا پشت بام از هر طبقه رفته؛ بهترین آرایش اسپلیتر و آمپلی فایر برای این مجتمع رو لطف کنید راهنمایی بفرمایید.
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام اگه از یک امپلی فایر پر قدرت اروپایی که این تعداد گیرنده رو ساپورت میکنه استفاده کنید برای اسپلیتر ها از یک اسپلیتر چهار راه بعد از آمپلی فایر و در هر طبقه از ترکیب یک اسپلیتر سه راه و سه اسپلیتر شش راه میتونید استفاده کنید.
مهدی : انتن مرکزی
0 0
سلام سوالم درمورد انتن مرکزی بود در یک ساختمان چهار طبقه کار میکنم که هر طبقه یک واحد هست ودر هر طبقه ۶ عددپریز ویک جعبه تقسیم کار کردیم واز هر جعبه تقسیم به پشت بام سیم انتن کشیدم میخواستم بدونم که چطوری ساختمان را به انتن مرکزی نصب کنم لطفا راهنمایی کنید و وسایل مورد نیاز را هم بفرماید
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام برای کسب اطلاعات ذر این زمینه با بخش فروش و مشاوره تماس بگیرید
صفی نژاد : استفاده از انتن مرکزی
1 0
با سلام برای استفاده از انتن مرکزی در داخل منزل به جه چیری نیاز دارم؟
مدیریت : پاسخ
0 1
سلام برای کسب اطلاعات در این زمینه با بخش فروش و مشاوره تماس بگیرید
Saeedmt : خرابی انتن
0 0
سلام .ما در یک اپارتمان 10 واحدی هستیم , آنتن مرکزی داریم و بعضای واحدها انتن تلویزیونشون قطع شده از Box که بازدید کردم همه چیز وصل بود کابل پشت Tv رو هم تست کردوم OK بود و لی نمیدونم مشکل کار از کجاست؟ لطفا راهنمایی کنید؟
مدیریت : پاسخ
6 0
سلام - هر مشکل در سیستم آنتن مرکزی دلایل مختلف دارد - اگر واحدهایی که سیگنال دریافت میکنند در طبقات بالاتر قرار دارند و واحدهایی که سیگنال دریافت نمیکنند در طبقات پایین تر قرار گرفته اند دلیل مشکل ضعیف بودن آمپلی فایر میباشد یا اینکه آمپلی فایر به اندازه کافی قدرت دارد ولی تضعیف کنند های روی آنرا به سمت تضعیف چرخانیده اید.
حسین : اتصال انتن مرکزی به dvr
1 0
ممنون از راهنمایی های خوبتون زحمت میکشید نصب dvr به انتن مرکزی هم توضیح بدید
ایمان : دیاگرام
0 1
سلام امکانش هست دیاگرام سیستم انتن مرکزی وماهواره مرکزی رو به صورت ترکیبی اموزش بدید یعنی با یک کابل واینکه نسبت به ادوتا سیستم مجزا (انتن مرکزی وماهواره مرکزی) جداگانه برای یک ساختمان اجرا گردد چه مزایا یا معایبی دارد.ممنون
کرمانشاه سیتی : عالی
0 0
دمتون گرم خلاصه مفید😊😘😍
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :